fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Religia»Szlaki Religijne»Monastycyzm – siła wiary (D)
Monastycyzm – siła wiary (D)
Monastycyzm – siła wiary (D)
Obszar Limasol jest bardzo ważny z punktu widzenia historii Bizancjum i jego sztuki, ale szczególne znaczenie ma jego związek z monastycyzmem. Obecnie w okręgu Limasol zachowało się jedynie 12 klasztorów, z których dziewięć jest zamieszkanych przez mnichów lub mniszki.

Trasa: Akrotiri – Omodos – Monagri – Lefkara – Μesa Potamos – Apsiou – Kellaki i Agios Athanasios.

W pobliżu Akrotiri znajduje się najstarszy klasztor w okręgu, poświęcony Agios Nikolaos, choć bardziej znany jest jako Monastiri Agios Nikolaos ton Gaton (klasztor św. Mikołaja od Kotów). Szacuje się, że klasztor został założony w IV wieku przez Agia Eleni (św. Helena). Św. Helena jest również związana
z powstaniem wielu innych klasztorów, takich jak klasztor Timios Stavros w Omodos, gdzie przechowywany jest fragment liny, którą przywiązano Jezusa Chrystusa do krzyża. W klasztorze w Omodos znajdują się najlepiej wyrzeźbione w drewnie plafony na Cyprze. Klasztor w Anogyrze, opuszczony, jest starochrześcijański.

Zabytki: klasztor Agios Nikolaos “ton Gaton”, Akrotiri - klasztor Timios Stavros, Omodos - klasztor Timios Stavros, Anogyra - klasztor Panagia tis Amasgous i klasztor Archanioła Michała, Monagri - klasztor Agios Georgios tou Alamanou, Lefkara - klasztor Timios Prodromos, Mesa Potamos - klasztor Panagia tis Amirous, Apsiou - klasztor Panagia tis Zoodochou Pigis tou Glossa, Κellaki i kościół Panagia tis Sfalaggiotissas, Agios Athanasios.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.