fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Religia»Szlaki Religijne»Larnaka - Ammochostos - The byzantine jewels on the eastern coast
Larnaka - Ammochostos - The byzantine jewels on the eastern coast
Larnaka - Ammochostos - The byzantine jewels on the eastern coast
Trasa rozpoczyna się w Larnace (Larnaka), a konkretnie od kościoła Αgiosa Lazarosa i Muzeum Klerykalnego w Larnace - dwóch bardzo ważnych zabytków sakralnych.

W Sotirze trasa wiedzie od kościoła Μetamorfoseos tou Sotiros (Przemienienia Pańskiego), kościoła cmentarnego z ostatnich lat panowania weneckiego, oraz od kościoła Αgios Mamas z mniej więcej tego samego okresu, w którym znajduje się kilka fresków.

W regionie Hortakia znajduje się kościół Αgiosa Georgiosa Hortakiona, który wyróżnia się dobrymi proporcjami, chociaż jego freski, które zostały uratowane, są bardzo nieliczne. W tej samej okolicy zwiedzający mogą zobaczyć kościół Panagia Hortakion, którego początki sięgają XV wieku.

W Paralimni trasa prowadzi nas do kościoła Αgiosa Georgiosa, znajdującego się w centrum miasta i zbudowanego w XIX wieku. Obok kościoła Agios Georgios znajduje się kościół Panagia-Agia Anna, dwunawowy kościół, którego budowę szacuje się na XIV wiek. We wnętrzu znajduje się również niewielkie Muzeum Kościelne. Bardzo ważnym przystankiem na tej trasie jest Klasztor Agia Napa - zbudowany w XIV wieku - które jest jednym z najważniejszych miejsc interesujących, a jednocześnie związanych z poetą Georgiosem Seferisem.

Całkowita długość trasy: 76 km.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.