fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Religia»Szlaki Religijne»Larnaka – Przebłyski chwalebnej wiary
Larnaka – Przebłyski chwalebnej wiary
Larnaka – Przebłyski chwalebnej wiary
Na lokalnym szlaku w Larnace pierwszym przystankiem jest kościół Αgios Lazaros oraz znajdujące się w nim Muzeum Sztuki Sakralnej, ponieważ stanowią one dwa z najważniejszych zabytków Cypru.

W Kiti znajduje się kościół Panagia tis Aggeloktistis – bardzo ważne muzeum bizantyjskie, w którym znajduje się łuk starochrześcijańskiego kościoła z mozaiką z VI wieku w jego wnętrzu.

Kierując się w stronę Kato Lefkara, trasa prowadzi od kościoła Archanioła Michała, z pięknymi freskami z XII i XV wieku. Kościół Τimios Stavros w Pano Lefkara znajduje się w miejscu, które styka się wizualnie z klasztorem Stavrovuni, a w jego wnętrzu znajduje się srebrny krzyż upamiętniający biskupa Amathous. Choć nie wiadomo, kiedy został zbudowany, pewne jest, że klasztor Agios Minas w Vavla został reaktywowany po 1965 roku, kiedy to stał się klasztorem żeńskim.

W Choirokoita znajdują się ruiny klasztoru należącego niegdyś do templariuszy, a później do joannitów, natomiast w kościele Panagia tou Kampou zachowały się cenne freski.

Pyrga jest ostatnim przystankiem na tym szlaku i daje możliwość zobaczenia klasztoru Stavrovuni – męskiego klasztoru o surowej regule, średniowiecznej kaplicy oraz kościoła Agia Marina.

Całkowita długość trasy: 73 km.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.