fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Religia»Szlaki Religijne»Limassol – Ukryte skarby religii
Limassol – Ukryte skarby religii
Limassol – Ukryte skarby religii

Drugi szlak w rejonie Limassol rozpoczyna się od Pano Polemidia i kościoła Αgia Anastasia, który jest skupiskiem dwóch oddzielnych kościołów z freskami z XV i XVII wieku.

We wsi Monagri znajduje się wiele ważnych kościołów, takich jak klasztor Panagia tis Amasgou z doskonałymi przykładami fresków z XII, XIII i XVI wieku. Klasztor Archanioła na zachód od wioski Monagri został zrekonstruowany. Kościół Αgios Georgios, również w Monagri, jest kościołem parafialnym wioski i posiada freski z XV wieku.

Klasztor Timios Stavros, we wsi Kouka, pochodzi z XII wieku i jest jedynym budynkiem spośród szeregu zabudowań klasztornych, który zachował się do dziś.

Ostatnim przystankiem na tym szlaku jest klasztor Timios Prodromos w Mesa Potamos; data jego założenia nie jest znana, ale został niedawno zrekonstruowany i zachowały się w nim freski z XV wieku.

Całkowita długość trasy: 56 km.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.