fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Religia»Szlaki Religijne»Pafos – Kolebka chrześcijaństwa na Cyprze (A)
Pafos – Kolebka chrześcijaństwa na Cyprze (A)
Pafos – Kolebka chrześcijaństwa na Cyprze (A)

Okolice Pafos obfitują w zabytki sakralne, z których pierwszym na liście jest paleochrześcijańska bazylika Chrysopolitissa w Kato Pafos.

Kościół ten ma jeszcze jeden powód, by stać się ciekawym miejscem ze względu na swój związek z Apostolosem Pawłem; nadal znajduje się w nim kolumna, do której, zgodnie z tradycją, Apostoł został przywiązany i ubiczowany.

W Peristeronie znajduje się Muzeum Sztuki Sakralnej, prowadzone przez Arcybiskupstwo Arsinoes, w którym zgromadzono ikony i księgi kanoniczne, a także inne przedmioty pochodzące z okolicznych wiosek. Kościół Agia Kyriaki został zbudowany na południowej nawie zrujnowanej paleochrześcijańskiej bazyliki Chrysopolitissa.

W biskupstwie w Pafos znajduje się Muzeum Bizantyjskie, którego zbiory można łatwo porównać ze zbiorami Fundacji Arcybiskupa Makariosa III. W Geroskipou znajduje się drugi kościół na Cyprze z pięcioma kopułami i znaczącymi freskami, poświęcony Agia Paraskevi, a w Achelei kościół Agios Teodosios z ważnymi freskami z XIII wieku, z których jeden przedstawia apostołów Piotra i Pawła oraz portret darczyńców.

Następnie szlak prowadzi przez kościoły Panagia tis Katholikis w Kouklia, pustelnię Palaio Egkleistro w. Souskiou, a kończy się w Pano Archimandrita i pustelni Agion Pateron.

Całkowita długość trasy: 53 km.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.