fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Religia»Szlaki Religijne»Pafos – Kolebka chrześcijaństwa na Cyprze (B)
Pafos – Kolebka chrześcijaństwa na Cyprze (B)
Pafos – Kolebka chrześcijaństwa na Cyprze (B)
Druga trasa kościelna w Pafos jest dłuższa i rozpoczyna się w Kato Pafos od paleochrześcijańskiej bazyliki Chrysopolitissa, dużego kościoła, który jest bezpośrednio związany z Apostołem Pawłem, ponieważ znajduje się tam kolumna, do której został on przywiązany i ubiczowany.

Kościół Agia Kiriaki, również znajdujący się w Kato Pafos, zbudowany jest na ruinach północnej nawy bazyliki Chrisopolitisa i pochodzi z XV wieku. W biskupstwie w Pafos znajduje się Muzeum Bizantyjskie z ikonami pochodzącymi z VIII, IX i XIX wieku.

Kolejny przystanek to kościół Panagia tis Chryselaiousis w Empa, jeden z najważniejszych zabytków bizantyjskich na Cyprze. W Tala trasa prowadzi od kościoła Agia Aikaterini, jednonawowego kościoła z kopułą, który być może w swojej pierwotnej formie był przesklepiony. W tej samej miejscowości znajduje się klasztor Agios Neofitos, cypryjskiego pustelnika z Lefkary, który pozostawił po sobie znaczące dzieło.

Kościół Agia Ekateriniw Kritou Terra pochodzi z XV wieku i jest dość interesujący pod względem architektonicznym. Tuż przed końcem trasy zwiedzający mijają kościół Agios Andronikos w Polis Chrysochous, położony na wzgórzu, z którego roztacza się wspaniały widok. Ostatni przystanek znajduje się przy kościele Agios Minas w Neo Chorio na krańcach półwyspu Akamas.

Całkowita długość trasy: 85 km.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.