fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Religia»Szlaki Religijne»Pafos – Kolebka chrześcijaństwa na Cyprze (C)
Pafos – Kolebka chrześcijaństwa na Cyprze (C)
Pafos – Kolebka chrześcijaństwa na Cyprze (C)
Podobnie jak w przypadku innych szlaków na terenie Pafos, także ta trasa rozpoczyna się od paleochrześcijańskiej bazyliki Chrysopolitissa w Kato Pafos, kościoła, który jest związany z Apostołem Pawłem, ponieważ na jego dziedzińcu znajduje się kolumna, do której został on przywiązany i poddany biczowaniu.

Kościół Agia Kyriaki, również w Kato Pafos, pochodzi z XV wieku. Muzeum Bizantyjskie w Pafos jest uważane za jedno z najbogatszych muzeów pod względem cennych eksponatów, a jego zbiory można łatwo porównać do zbiorów Muzeum Fundacji Arcybiskupa Makariosa III w Nikozji.
Następny przystanek to biskupstwo i kościół Agios Ilarionas, z którego zachowała się jedynie południowa nawa oryginalnej budowli. Kościół Panagia tis Eleousas w wiosce Nata jest kościołem o dużych rozmiarach, który w ostatnich latach był rekonstruowany.

Przyjmuje się, że klasztor Panagia tou Sinti w Pentalii został zbudowany w 1542 roku. Pierwotnie był autonomiczny, ale później, pod panowaniem tureckim, stał się częścią klasztoru Kikos.

Ostatnim kościołem na tym szlaku jest kościół Agios Nikolaos w Galatarii z pięknymi freskami z pierwszej połowy XVI wieku.

Całkowita długość trasy: 85 km.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.