fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Trasy Tematyczne»Guided Tours»Agia Napa i morze: Inny wymiar
Agia Napa i morze: Inny wymiar
Agia Napa i morze: Inny wymiar
Marsz zostaje przełożony do odwołania


Ten „spacer” daje wgląd w historyczny związek Agia Napa z morzem oraz w niedawny rozwój małej wioski rybackiej, która stała się wspaniałym, nowoczesnym kurortem. W trakcie wycieczki można dowiedzieć się więcej o okolicy i podziwiać jej naturalne piękno. Uczestnicy przejadą dobrze zachowaną zabytkową bryczką w kierunku obrzeży Agia Napa, aby zwiedzić kościół Agios Epifanios. Następnym punktem programu jest wizyta w Parku Narodowym Przylądka Greco. Uczestnicy odwiedzą zapierające dech w piersiach wzgórze Kavos, z którego roztacza się niczym niezakłócony widok na wszystkie punkty horyzontu: na wschodzie – cypel przylądka Pidalion, gdzie znajduje się latarnia morska i obiekty francuskiej stacji radiowej; na zachodzie – Agia Napa; na północy – główna część Narodowego Parku Leśnego, a na południu – dziewicze wody i surowe wybrzeże. W drodze powrotnej krótki postój przy jaskini morskiej (skalny most) i pobliskim moście miłości. Po przerwie na kawę trasa biegnie wzdłuż wybrzeża, a uczestnicy zwiedzają grobowce Makronisos, które pochodzą z okresu hellenistycznego (323–30 rok p.n.e.) i rzymskiego (30 rok p.n.e.–324 rok n.e.).
Komentarz przewodnika koncentruje się na zapoznaniu uczestników z okolicą i oferuje dodatkowe informacje na temat różnych innych miejsc, które zwiedzający mogą chcieć zwiedzić samodzielnie lub w ramach zorganizowanej wycieczki.

O uczestnictwie w wycieczce decyduje kolejność zgłoszeń.

Zwiedzanie połączone jest z przejażdżką unikalnym i dobrze zachowanym zabytkowym autobusem! Należy dokonać wcześniejszej rezerwacji, podając nazwisko i hotel. W zabytkowym autobusie mieści się do 30 osób.

Prowadzenie: przez wykwalifikowanych licencjonowanych przewodników


Punkt startowy:  Biuro Informacyjne Ministerstwa Turystyki, Leoforos Kryou Nerou 12, 5330 Agia Napa, Cypr
Punkt końcowy: Biuro Informacyjne Ministerstwa Turystyki, Leoforos Kryou Nerou 12, 5330 Agia Napa, Cypr
Dni / godziny: co drugi czwartek w języku angielskim i niemieckim oraz angielskim
i szwedzkim
Okres funkcjonowania: od listopada 2022 r. do marca 2023 r., niedostępne w dni świąteczne
Przewidywany czas trwania:  3 godz., w tym 20 min. przerwy
Rezerwacja: wymagana jest wcześniejsza rezerwacja
Cena: oferowana bezpłatnie przez Urząd Miasta Agia Napa we współpracy
z Ministerstwem Turystyki i Cypryjskim Stowarzyszeniem Przewodników Turystycznych
Organizowane przez:  miasto Limassol, Ministerstwo Turystyki i Cypryjskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych
Rezerwacje i dalsze informacje turystyczne: Ministerstwo Turystyki, Leoforos Kryou Nerou 12, CY 5330 Agia Napa, Cypr, Tel: +357 23721796