fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Trasy Tematyczne»Szlakiem Cypryjskich Winnic»Szlak Wina Krasochoria Lemesos (Limassol) – wiejski
Szlak Wina Krasochoria Lemesos (Limassol) – wiejski
Szlak Wina Krasochoria Lemesos (Limassol) – wiejski

Wioski winiarskie Limassol słyną z głęboko zakorzenionej historii uprawy winorośli, a także z doskonałych lokalnych win i zachwycających krajobrazów rozciągających się na terenach, na których są produkowane.

Położone na południowych zboczach pasma górskiego Troodos, w jedynym miejscu na Cyprze z tak dużą liczbą winnic! Miejscowości te znane są pod nazwą Krasochoria, która składa się z dwóch greckich słów oznaczających „wino” i „wioski” – nazwa ta sama w sobie opowiada o bogatej historii produkcji wina.

Trasa jest wyjątkowa; suchy klimat w połączeniu z unikalną geologią dają w efekcie pierwszorzędne wina, wytwarzane głównie z lokalnych odmian winorośli xynisteri (białe) i mavro (czerwone), a także z odmian importowanych, takich jak cabernet sauvignon, mataro, grenache i syrah (w sumie 23 różne odmiany).

Szlak obejmuje 20 uroczych, dziewiczych wiosek, w których znajduje się 16 winiarni. Wioski te są warte odwiedzenia nie tylko ze względu na winiarnie, ale także tradycyjną architekturę, brukowane wąskie uliczki i zachwycające otoczenie. Znajdują się tu również jedne z najbardziej znanych tawern na wyspie.

Ta malownicza trasa prowadzi przez: Limassol, Kolossi, Erimi (Cypryjskie Muzeum Wina), Kantu, Souni-Zanakia, Pano Kivides, Agios Amvrosios, Lofou, Vouni, Koilani, Pera Pedi, Mandria, Kato Platres, Omodos, Vasa, Mallia, Arsos, Pachna, Anogyra i Avdimou.


VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.