fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Szlaki Kulturowe»Starożytny Szlak Kulturowy
Starożytny Szlak Kulturowy
Starożytny Szlak Kulturowy
Odkryj bogactwo historycznych skarbów wyspy, która była przez wieki odwiedzana przez wielu gości i nosi wyjątkowe ślady bytności każdego z nich. Podążając antycznym szlakiem odkrycia, których dokonasz przeniosą Cię w pełne wydarzeń minione wieki i czasy heroiczne. Od najstarszych osad do wielkich realizacji architektonicznych, szeroki wybór stanowisk archeologicznych można odkrywać, podążając licznymi ścieżkami prowadzącymi we wspaniałą przeszłość.

Rozpocznij swoją podróż na wschodnim wybrzeżu, zwiedzając starożytne miasto Kition w Larnace. Stanowisko dostarcza pierwszych jasnych dowodów, że Mykeńczycy przybyli do Larnaki w XIII wieku p.n.e., a Fenicjalnie w IX wieku p.n.e. i znajdują się na nim świątynie datowane na te okresy.

Następnie kieruj się na wyżyny pomiędzy Larnaką a Limassol, gdzie na wzgórzu znajduje się neolityczna osada Chirokita, wyróżniająca się cylindrycznymi kamienno-glinianymi domostwami, które mogą uchodzić za najwcześniejsze stałe ludzkie domostwa na wyspie. Stanowisko to jest doskonale zachowane i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO od 1998 roku.

Na dalszym etapie podróży wzdłuż południowo-zachodniego wybrzeża, można dotrzeć do starożytnego grecko-rzymskiego Kurion (gr. Kourion), które jest jedną z głównych starożytnych atrakcji na wyspie, a które było ważnym miastem-królestwem w czasach antycznych. Znajdujący się tutaj wspaniały teatr został zbudowany w II wieku p.n.e.

i rozbudowany w II wieku n.e. Dzisiaj teatr został całkowicie odrestaurowany i jest wykorzystywany w miesiącach letnich jako scena koncertowa i teatralna na świeżym powietrzu. Rozciąga się z niego zapierający dech w piersiach widok na okoliczne pola i morze.

Gdy podążamy wybrzeżem w kierunku Pafos, historia po raz kolejny budzi się do życia wraz z całym miastem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co odkrywamy dzięki światowej sławy stanowiskom archeologicznym, które rozciągają się od Palaipafos we wsi Kuklia do serca Kato Pafos. Na tym terenie znajdują się antyczne wille z zachwycającymi mozaikami oraz wiele miejsc powiązanych z kultem starożytnej, greckiej bogini miłości i piękna Afrodyty, która według legendy narodziła się z morskiej piany właśnie w tym regionie.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.