fbpx
PL
You are here:Home»Places to go»Rural»Cycling»Trasa rowerowa Mazotos – Kofinou
Trasa rowerowa Mazotos – Kofinou
Trasa rowerowa Mazotos – Kofinou
Trasa o długości 80 km biegnie wzdłuż zachodniego wybrzeża Larnaki, wspinając się w kierunku wiosek położonych na wzgórzach regionu, mijając stanowisko archeologiczne Choirokoitia i kończąc się w wiosce Korfinou.

Trasa rozpoczyna się na stacji paliw Mazotos na obrzeżach wioski i prowadzi dalej drogą w kierunku wiosek Ajos Teodoros i Zygi na południowym zachodzie, jadąc wzdłuż wybrzeża, aż do Zygi. Stamtąd droga pnie się na północ w kierunku Psematismenos, przecinając po kładce autostradę Nikozja – Limassol i dociera do stanowiska archeologicznego Chirokoitia. W Ora skręca w prawo i po 10 km, kierując się najpierw na północ, a następnie na północny zachód, dociera do VaVatsinia. Jest to dobre miejsce na odpoczynek i przekąskę przed powrotem do Korfinou, przez wioski Pano Lefkara i Skarinou. Korfinou znajduje się 5 km na północ od Skarinou, na starej drodze Nikozja – Limassol.

Alternatywna trasa, krótsza o 22 km: Z Vavla trasa skręca w prawo, wspinając się do wioski Kato Drys (6 km). Po 3 km dociera do drogi Skarinou – Vavatsinia, tuż pod Pano Lefkara.

Punkt startowy: Stacja paliw Mazotos
Punkt końcowy: Wioska Korfinou
Dystans: 80km
Wysokość wzniesienia: 965m
Stopień trudności: Trudna trasa z długimi (ale niezbyt stromymi) podjazdami, wymaga 16-biegowego roweru ulicznego
Warunki drogowe:  Droga utwardzona na całej długości
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.