fbpx
PL
You are here:Home»Places to go»Rural»Cycling»Trasa rowerowa Tour Deryneia
Trasa rowerowa Tour Deryneia
Trasa rowerowa Tour Deryneia
Ta 85-kilometrowa trasa jest długa, ale nie zbyt trudna i prowadzi przez jedne z najpopularniejszych plaż Cypru, wzdłuż wybrzeża, a następnie przez wioski „czerwonej ziemi” (Kokinochoria) w rejonie Famagusta i wraca do Larnaki

Trasa rozpoczyna się przy plaży turystycznej w Larnace i biegnie na wschód wzdłuż drogi przybrzeżnej. Na rondzie tuż przy brytyjskiej bazie wojskowej Dekielia skręca w prawo i wjeżdża na teren bazy. Na następnym rondzie skręca ponownie w prawo, mija elektrownię Dekielia i jedzie wzdłuż obrzeży wioski Ormideia. Następnie ponownie skręca w prawo, lekko wznosząc się na obrzeżach wioski Xylofagou. Kierując się w stronę Agia Napa, trasa prowadzi obok przystani rybackiej Potamos Liopetriu, a następnie Makronisos, po czym biegnie wzdłuż głównej drogi Agia Napa – Paralimni.

Następnie skręca w prawo na drogę prowadzącą do przylądka Greko, wzdłuż ścieżki rowerowej po prawej stronie drogi (strona najbliżej morza). Skręt na przylądek Greko znajduje się 4 km w dół drogi po prawej stronie. Skręcając z przylądka Greko na północ, trasa prowadzi obok miejsca piknikowego Ajos Anargiros i okolic Konos, aż do Protaras. Z Protaras trasa prowadzi do miejscowości Ajia Triada, gdzie skręca w lewo w kierunku Paralimni. Następnie przecina Paralimni i dociera do drogi prowadzącej do Derineia, gdzie skręca w prawo i kieruje się na północ. Z Derinei trasa wraca do Larnaki przez wioski Frenaros i Liopetri, w których uprawia się ziemniaki. Za Xylofagou trasa biegnie tą samą drogą z powrotem.

Punkt startowy: plaża w Larnace
Punkt końcowy:  plaża w Larnace
Dystans: 85km
Wzrost wysokości:  260m
Stopień trudności: trasa łatwa, wymaga roweru z prędkością uliczną
Warunki drogowe:  dobrej jakości, utwardzona droga na całej długości
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.