fbpx
PL
You are here:Home»Places to go»Rural»Cycling»Lythrodontas Circular Cycling Route
Lythrodontas Circular Cycling Route
Lythrodontas Circular Cycling Route
Ta 45-kilometrowa trasa oferuje jedne z najpiękniejszych widoków, jakie góry Machairas mają do zaoferowania w kierunku zatoki Larnaka i równin Mesaorii, z Lefkozją (Nikozja) w centrum i górami Pentadaktylos w oddali.

Trasa rozpoczyna się na centralnym placu wsi Lythrodontas i kieruje się w lewo w kierunku Kyprovasa tuż za wioską na drodze do Machairas, przechodząc przez gaje oliwne typowe dla tego obszaru. Z Kyprovasy kurs skręca na zachód w kierunku Profitis Ilias. Na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Profitis Ilias trasa prowadzi dalej w lewo, kierując się na południe w kierunku Vavatsinia. Warto zatrzymać się tutaj, aby ugasić pragnienie przy fontannie wodnej Petris. Po równym 6-kilometrowym podjeździe trasa dociera do utwardzonej drogi Lefkara - Vavatsinia.

Sama wioska Vavatsinia znajduje się w niewielkiej odległości po prawej stronie. Po wjechaniu do wioski, po skręcie w prawo na Machairas, stroma utwardzona droga przechodzi w polną drogę. Mija szczyt Moutti of Pelekanou i kontynuuje stosunkowo płaskim odcinkiem drogi, aż dotrze do miejsca piknikowego Kionia. Za Kionią droga prowadzi w dół przez około 10 km i prowadzi do kaplicy Agios Onoufrios. Stamtąd droga prowadzi z powrotem do Lythrodontas przez miejsce piknikowe Mantra tou Kampiou, początkowo utwardzona, ale potem staje się polną drogą.

Punkt początkowy: Lythrodontas
Punkt końcowy: Lythrodontas
Dystans całkowity: 45km
Przyrost wysokości: 890 m
Poziom trudności: Bardzo trudna trasa ze stromymi podjazdami i nagłymi, długimi zjazdami. Wymaga roweru górskiego z 24 biegami i zawieszeniem przedniego widelca.
Warunki drogowe: Różnorodna nawierzchnia, z większą częścią trasy po wyboistych, polnych drogach.
 
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.