fbpx
PL
You are here:Home»Places to go»Rural»Cycling»Lefkosia (Nicosia) - Solea Valley Cycling Route
Lefkosia (Nicosia) - Solea Valley Cycling Route
Lefkosia (Nicosia) - Solea Valley Cycling Route
Ta 165-kilometrowa trasa przebiega przez dolinę Solea z jej tradycyjną architekturą i malowniczymi bizantyjskimi kościołami, z których niektóre znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Trasa przebiega tą samą trasą, co trasa Lefkozja (Nikozja) - Adelphoi - Asinou, aż do miejsca piknikowego Kapouras, skąd wybiera alternatywną trasę w kierunku Asinou i Agios Theodoros. W Agios Theodoros trasa przecina główną drogę Lefkosia - Troodos, aby dotrzeć do Kato Flasou, gdzie zaczyna wspinać się na południe, wzdłuż brzegu rzeki Karkotis i przez wioski Evrychou, Tembria, Kaliana, Galata i Kakopetria.

Trzymając się drogi Kakopetria - Prodromos, droga zaczyna się wspinać w kierunku klasztoru Agios Nikolaos tis Stegis, aż do skrętu w prawo prowadzącego w okolice Stavroulia. Ta część drogi jest nieutwardzona i opada w kierunku północnym do drogi Linou - Pedoulas, oferując zapierające dech w piersiach widoki na dolinę Solea i zatokę Morfou na wschodzie.
Droga Pedoulas - Linou przecina główną drogę Lefkosia - Troodos, a następnie kieruje się w kierunku północno-wschodnim do wioski Koutrafas, położonej nad brzegiem rzeki Elia. Następnie droga wspina się w kierunku wiosek Nikitari i Vyzakia, gdzie biegnie tą samą trasą z powrotem do Nikozji przez Orounta, Kato Moni, Meniko i Palaiometocho, kończąc się na skrzyżowaniu Agios Mamas.

Alternatywną trasą do Koutrafas - Nikitari jest powrót do Lefkozji główną drogą Lefkosia - Troodos.

Punkt początkowy: Skrzyżowanie Agios Mamas
Punkt końcowy: Skrzyżowanie Agios Mamas
Dystans całkowity: 165km
Poziom trudności: Trudna trasa wspinająca się równomiernie przy średnim nachyleniu 2%, a maksymalnie 5%. Wymaga roweru górskiego z co najmniej 21 biegami.
Warunki drogowe: Różnorodne powierzchnie.
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.