fbpx
PL
You are here:Home»Places to go»Rural»Cycling»Lefkosia (Nicosia) - Pitsylia Cycling Route
Lefkosia (Nicosia) - Pitsylia Cycling Route
Lefkosia (Nicosia) - Pitsylia Cycling Route
Ta 115-kilometrowa trasa wiedzie przez piękne krajobrazy i malownicze wioski regionu Pitsylia, słynącego z dobrego wina i wędzonych specjałów mięsnych. Mimo, że trasa jest dość długa, odcinek obok wioski Alona prowadzi w dół aż do Nikozji.
Trasa przebiega częściowo na trasie Lefkosia - Machairas, aż do wsi Episkopi. Ale stamtąd kieruje się na zachód do wioski Arediou zamiast do wioski Politiko, wspinając się stopniowo na starą drogę Lefkosia - Palaichori przez Malounta i Klirou, a następnie skręcając w lewo w kierunku Fikardou. Z Fikardou zjeżdża w dół do Gouri, a następnie skręca w prawo na drogę w kierunku Lazanias i Machairas. Tuż przed Lazaniasem trasa biegnie pierwszą polną drogą w prawo, prowadzącą do wioski Farmakas. Ta polna droga jest jak parapet nad klifami i zapewni uzależnionym od adrenaliny prawdziwy dreszczyk emocji.

Z Farmakas trasa biegnie dalej na południe do tuż nad Profitis Ilias w Sykopetra.Stamtąd podąża utwardzoną drogą w prawo i kieruje się na zachód do Palaichori.Z wioski Palaichori trasa prowadzi do drogi Lefkosia - Agros, skręca w lewo i po krótkim podjeździe skręca w prawo, aby skręcić w drogę do Askas, Fterikoudi i Alona. Tam skręca w prawo, kierując się na północ i zaczyna schodzić w kierunku Lefkozji. W Alona znajduje się zakwaterowanie i restauracje, jeśli chcesz spędzić noc lub kilka dni więcej w okolicy.

Po opuszczeniu Alony trasa schodzi w kierunku Platanistasa, mijając stację leśną "Gefiri tis Panagias", do skrętu w prawo prowadzącego na wschód do wiosek Mitsero i Agrokipia. Stamtąd w lewo i na południe trasa dociera do Gimnazjum Okręgowego w Klirou. Tam skręca w prawo tuż przed Arediou, aby spotkać się ze starą drogą Lefkosia - Palaichori, kierując się z powrotem do Nikozji w przeciwnym kierunku.
Alternatywna trasa: W Gouri, zamiast kierować się w stronę Lazanias, należy jechać utwardzoną drogą do Farmakas i Palaichori. Z Palaikori skręcamy w prawo i na północ i zamiast kierować się w stronę Askas - Alona, rozpoczynamy zjazd do Lefkozji.

Punkt początkowy: Skrzyżowanie Agios Mamas
Punkt końcowy: Skrzyżowanie Agios Mamas
Dystans całkowity: 115km
Przyrost wysokości: 1,265 m
Poziom trudności: Dość trudna trasa, mimo że droga prowadzi w dół aż do wioski Alona. Wymaga roweru górskiego z co najmniej 21 biegami. Zalecane jest zawieszenie przedniego widelca.
Warunki drogowe: Różnorodne powierzchnie.
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.