fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Muzea i Galerie»Lokalne Muzeum Archeologiczne Kourion w Episkopi
Kourion Archaeological Museum
Lokalne Muzeum Archeologiczne Kourion w Episkopi
Muzeum Archeologiczne Kourion mieści się w tradycyjnym budynku, który był kiedyś prywatną rezydencją George'a McFaddena, asystenta dyrektora Uniwersytetu Pensylwanii, który w latach 1934-1953 prowadził szeroko zakrojone badania archeologiczne w starożytnym mieście Kourion i jego okolicach.

Muzeum zostało otwarte w 1969 roku i składa się z dwóch sal wystawowych, w których prezentowane są znaleziska z pobliskich stanowisk archeologicznych, w tym czerwone polerowane wyroby z wczesnej epoki brązu, ceramika i złota biżuteria z epoki mykeńskiej oraz liczne wota z pobliskiego sanktuarium Apollina Hylatesa.

Jednym z najbardziej imponujących eksponatów muzeum są szczątki szkieletowe mieszkańców miasta, którzy zginęli w trzęsieniach ziemi w IV wieku. Zostały one znalezione in situ w rzymskim domu.

Region: Limassol
Adres:  wioska Episkopi, 14 km na zachód od Limassol na drodze do Pafos
Współrzędne GPS: szer.: 34.669656 dł.: 32,901015
Kontakt:  tel.: +357 25 932 453
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 08.00–15.30, sobota-niedziela: zamknięte
Okres działania: cały rok, zamknięte w święta państwowe
Cena biletu: wstęp bezpłatny
Strona internetowa: http://www.mcw.gov.cy/da
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.