fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Muzea i Galerie»Muzeum Sztuki Ludowej w Arsos (Arsos Folk Art Museum)
Muzeum Sztuki Ludowej w Arsos (Arsos Folk Art Museum)
Muzeum Sztuki Ludowej w Arsos (Arsos Folk Art Museum)
Muzeum Sztuki Ludowej w górskiej miejscowości Arsos zostało założone w 1997 roku i mieści się w odrestaurowanej XVIII-wiecznej rezydencji, która jest wpisana na listę zabytków.

Muzeum prezentuje życie codzienne i tradycje mieszkańców tego regionu, który jest przede wszystkim regionem produkcji wina. Wśród wielu eksponatów znajdują się narzędzia, meble i sprzęty z dawnych czasów związane z uprawą winorośli i innymi miejscowymi zawodami.

Godne uwagi eksponaty to kocioł używany do produkcji napoju alkoholowego zivania oraz prezentacja produkcji wina w piwnicy, gdzie zachowano tradycyjny linos z dużymi glinianymi dzbanami, prasą i innymi tradycyjnymi narzędziami winiarskimi.

W budynku znajduje się również stała wystawa starych zdjęć zrobionych podczas ważnych wydarzeń i okazji w przeszłości, a okresowo organizowane są tu czasowe wystawy fotografii i sztuki oraz inne imprezy.

Region: tereny Troodos (dystrykt Limassol)
Adres:  wioska Arsos.
Współrzędne GPS: szer.: 34.841552 dł.: 32,768822
Kontakt:  tel.: +357 25 943 223 / +357 25 243 347
Godziny otwarcia: po wcześniejszej rezerwacji
Okres działania: cały rok, zamknięte w święta państwowe
Cena biletu: wstęp bezpłatny
Strona internetowa: http://www.arsos.org.
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.