fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Szlaki Religijne»Monastycyzm – siła wiary (B)
Monastycyzm – siła wiary (B)
Monastycyzm – siła wiary (B)
Począwszy od Nikozji i kierując się na zachód w stronę Orounta, trasa prowadzi przez Peristeronę, gdzie można zwiedzić klasztor Ajos Nikolaos, założony w czasach panowania weneckiego.

Trasa: Nikozja – Orounta – Kalopanagiotis – klasztor Panagia tou Kykkou – Prodromos.

W Kalopanagiotis zwiedzający mogą zobaczyć niezrównanie piękny klasztor Agios Joanis Lampadistis, który choć nie gości już w nim mnichów, jest bardzo dobrze zachowany.

Monastycyzm jest szeroko rozpowszechniony na Cyprze, a trzy z klasztorów (klasztor Kykkos, klasztor Machairas i klasztor Agios Neofitos) podlegają jurysdykcji patriarchy (gr. Stavropigiakos). Oznacza to, że zostały one założone bezpośrednio przez cesarza bizantyjskiego i zachowują swoją niezależność na mocy specjalnego dokumentu patriarszego.

Klasztor Kykkos jest miejscem, które ma wiele do zaoferowania, podobnie jak inne klasztory na tym szlaku, niezależnie od tego, czy są czynne, czy nie.
Zabytki:klasztorAgios Nikolaos, Orounta - klasztor Agios Ioannis tou Lampadisti, Kalopanagiotis – klasztor Kykkos - klasztor Trikoukkia, Prodromos - klasztor Trooditissa, Troodos Square.

Całkowita długość trasy: 153 km.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.