fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Szlaki Religijne»The Byzantine Art in Cyprus - Reminiscence of a glorious past (B) - Sztuka bizantyjska na Cyprze – reminiscencja wspaniałej przeszłości (B)
The Byzantine Art in Cyprus - Reminiscence of a glorious past (B) - Sztuka bizantyjska na Cyprze – reminiscencja wspaniałej przeszłości (B)
The Byzantine Art in Cyprus - Reminiscence of a glorious past (B) - Sztuka bizantyjska na Cyprze – reminiscencja wspaniałej przeszłości (B)
W celu objęcia całej wyspy Szlak sztuki bizantyjskiej został podzielony na dwie części – Szlak zachodni i Szlak wschodni – aby uniknąć jednej długiej trasy i zapewnić czas na zwiedzenie wszystkich zabytków.

Szlak Wschodniprzebiega przez następujące miejscowości: Nikozja – Pera Chrorio – Kelia – Sotira – Paralimni – Agia Napa – Larnaka – Kiti – Kivisili – Klasztor Stavrovouni – Pirga i Dali.

Trasa rozpoczyna się w Nikozji i prowadzi na południe. Pierwszy przystanek znajduje się w Pera Chorio, w kościele Agion Apostolon, gdzie znajdują się freski z XII wieku. W Kelii, w kościele Agios Antonios znajdują się wspaniałe freski z XI i XIII wieku. W Larnace warto zatrzymać się przy kościele Agios Lazaros zbudowanym w 900 roku i oczywiście przy wszystkich proponowanych zabytkach, które reprezentują sztukę bizantyjską z różnych okresów. Niektóre z zabytków są wspólne dla obu tras.

Zabytki:kościółAgios Antonios w Kellia, kościół Agios Mamas, kościół Metamorfosis w Sotira, kościół Panagia i kościół Agia Marina w Paralimni, klasztor Agia Napa w Agia Napa, kościół Agios Lazaros w Larnaka, kościół Aggeloktisti w Kiti, kościół Panagia w Kivisili, klasztor Timios Stavros w Stavrovouni i Kaplica Królewska w Pyrga.

Całkowita długość trasy: 214 km.
The official portal of Cyprus tourism recommends to all our Indian tourists: use coupons and promo codes from The Hindu! for your online shopping. NY Escorts