fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Miejsca i Zabytki»Kościół św. Barnaby i Hilariona, Agios Varnavas i Ilarionas
Kościół św. Barnaby i Hilariona, Agios Varnavas i Ilarionas
Kościół św. Barnaby i Hilariona, Agios Varnavas i Ilarionas
Znajdujący się w wiosce Peristerona, zlokalizowanej na zachodnim brzegu dopływu rzeki Serrahis, kościół św. Barnaby i Hilariona został prawdopodobnie zbudowany między IX a X wiekiem. Pięciokopułowy budynek jest wyjątkowym przykładem bizantyjskiej architektury na Cyprze, z częścią oryginalnej północnej ściany kościoła zaadaptowaną w zachodniej, obecnie istniejącej części. Najstarsze dekoracje ścienne pochodzą z XV i XVI wieku.

Tuż obok kościoła znajduje się turecki meczet w Peristeronie, a wizerunek obu świątyń stojących obok siebie pojawił się na banknotach i znaczkach jako symbol pokojowego współistnienia cypryjskich Turków i Greków przed inwazją turecką w 1974 roku.


Region: Nikozja
Adres: wioska Peristerona, przy drodze Nikozja–Troodos
Kontakt: tel.: +357 99 620 753
Godziny otwarcia: informację można uzyskać w położonej obok kawiarni
Okres działania: informację można uzyskać w położonej obok kawiarni
Cena biletu: wstęp bezpłatny.
Strona internetowa:  http://www.mcw.gov.cy/da.
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.