fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Miejsca i Zabytki»Królewska Kaplica św. Katarzyny (Agia Aikaterini) w wiosce Pyrga
Królewska Kaplica św. Katarzyny (Agia Aikaterini) w wiosce Pyrga
Królewska Kaplica św. Katarzyny (Agia Aikaterini) w wiosce Pyrga
Uważana za jedną z najciekawszych budowli z okresu panowania Franków, kaplica królewska została zbudowana w 1421 roku przez króla Janusa z dynastii Lusignanów.

Jest to mały budynek jednonawowy, pokryty sklepieniem bez absydy. W przeszłości kaplica była zamknięta z czterech stron portykami (poza stroną wschodnią). Aż do XIX wieku widoczne były ruiny dworu lub klasztoru przylegające do klasztoru. Obecnie zachowały się tylko ślady po tych budynkach.
Pierwotnie kaplica cała była pokryta dekoracją malarską, ale wiele z obrazów z upływem czasu zostało zniszczonych. Na wschodniej fasadzie został przedstawiony król Janus wraz z żoną Charlotte de Bourbon. Para klęczy przed krzyżem, podczas gdy inna postać klęcząca u stóp Chrystusa w scenie złożenia do grobu to prawdopodobnie Hugh Lusignan, brat Janusa i łaciński biskup Nikozji.

W dekoracji ściennej kaplicy znajduje się seria herbów średniowiecznego królestwa Cypru oraz wykute w ścianach pokrytych freskami inskrypcje. Inskrypcje należą do wielu pielgrzymów i podróżnych, a wykute daty pochodzą z XV i XVI wieku.


Region: Larnaka
Adres: wioska Pyrga, 32 km od Larnaki, 35 km na południe od Nikozji, zjazd z autostrady Nikozja–Limassol
Współrzędne GPS: szer.: 34.925522 dł.: 33.431892
Kontakt: tel.: +357 96 603 664 (pan Antonis Gregoriou)
Godziny otwarcia: od 16 września do 15 kwietnia: poniedziałek-piątek: 08.30–16.00, od 16 kwietnia do 15 września: poniedziałek-piątek: 09.30–17.00
Okres działania: cały rok; zamknięte w święta państwowe
Cena biletu: 2,50 Euro, dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób 20% zniżki na bilety wstępu. Ministerstwo Zabytków może wydać specjalny bilet wstępu do wszystkich muzeów i zabytków: bilet jednodniowy – 8,50 Euro, bilet trzydniowy – 17,00 Euro, bilet siedmiodniowy – 25,00 Euro.
Strona internetowa: http://www.mcw.gov.cy/da.
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.