fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Miejsca i Zabytki»Klasztor Agios Nikolaos ton Gaton
Klasztor Agios Nikolaos ton Gaton
Klasztor Agios Nikolaos ton Gaton
Zlokalizowany na przylądku Gata, 15 km od Limassol, na południowy wschód od słonego jeziora klasztor Akrotiri Agios Nikolaos ton Gaton (św. Mikołaj od Kotów) jest prawdopodobnie najstarszym klasztorem na Cyprze. Kaplica klasztorna, która pochodzi z XIV wieku, została opuszczona w wieku XVI. We wczesnych latach 80. XX wieku został przywrócony do życia przez ortodoksyjne siostry zakonne.

Według tradycyjnych podań, klasztor został ufundowany przez św. Helenę, matkę cesarza Konstantyna Wielkiego, która pozostawiła w tym miejscu kawałek św. Krzyża. W czasie ogromnych susz, które dotknęły Cypr, wiele osób opuściło przylądek i miejsce zostało opanowane przez węże.

W tej sytuacji Konstantyn Wielki wysłał na Cypr jednego ze swoich dowódców wojskowych Kalokerosa, który wypuścił na przylądku tysiące kotów, tak by rozprawiły się z wężami i w tej sposób ocaliły to miejsce.

Mimo iż obecnie w klasztorze przebywa tylko kilka sióstr zakonnych, znajduje się tam wiele kotów, które uznaje się za potomków pogromców węży.

Region: Limassol
Adres: przylądek Gata, 15 km na zachód od Limassol
Współrzędne GPS: szer.: 34.599653 dł.: 32.987017
Kontakt: tel.: +357 25 952 621
Godziny otwarcia: codziennie: 07.00–12:00 i 14.00–17.00
Okres działania: cały rok
Cena biletu: wstęp bezpłatny
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.