fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Miejsca i Zabytki»Sanktuarium Apollina Hylatesa
Sanktuarium Apollina Hylatesa
Sanktuarium Apollina Hylatesa
Apollo Hylates, bóg lasu, był opiekunem Kourionu i uważa się, że był czczony w tym miejscu od VIII wieku p.n.e. do IV wieku n.e. Jego sanktuarium było ważnym centrum religijnym i na przestrzeni czasu zostało poddane licznym przebudowom.

Pierwotnie miejsce to składało się ze świątyni (ślady której przetrwały w fundamentach obecnej świątyni), okrągłego pomnika, sformalizowanego archaicznego ołtarza i adytonu. W okresie rzymskim miejsce zostało rozbudowane o południowe i północne budynki, które mogły być używane do wystawiania wotów lub zakwaterowania gości. Terakotowe figurki i ceramika, które były gromadzone w świątyni od V wieku p.n.e. do okresu rzymskiego, zostały pochowane w dołach wotywnych.

Większość zabytków –udostępnionych zwiedzającym– znajduje się tu od odbudowy w I wieku i składają się one ze świątyni Apolla (która została częściowo odnowiona), sal pielgrzymów, palestry (gdzie atleci ćwiczyli i współzawodniczyli), kompleksu łaźni, i świętego adytonu.


Region: Limassol
Adres: 3 km na zachód od stanowiska archeologicznego Kourion, 22 km na zachód od Limassol przy drodze w kierunku Pafos
Kontakt: tel.:  +357 99 630 238
Godziny otwarcia: od 16 września do 15 kwietnia: codziennie: 08.30–17.00, od 15 kwietnia do 15 września: codziennie: 08.30–19.30.
Okres działania: cały rok; zamknięte w Boże Narodzenie, Nowy Rok oraz Niedzielę Wielkanocną (prawosławną).
Cena biletu: 2,50 Euro, dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób 20% zniżki na bilety wstępu. Ministerstwo Zabytków może wydać specjalny bilet wstępu do wszystkich muzeów i zabytków: bilet jednodniowy – 8,50 Euro, bilet trzydniowy – 17,00 Euro, bilet siedmiodniowy – 25,00 Euro.
Strona internetowa:  http://www.mcw.gov.cy/da
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.