fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Miejsca i Zabytki»Stanowisko archeologiczne starożytnego Idalionu
Stanowisko archeologiczne starożytnego Idalionu
Stanowisko archeologiczne starożytnego Idalionu
Stanowisko archeologiczne Idalion w rejonie wioski Dali jest jednym z najważniejszych stanowisk na Cyprze, z wieloma znaleziskami obecnie eksponowanymi w najznamienitszych muzeach świata.

Starożytne miasto zostało ufundowane przez achajskiego bohatera wojny trojańskiej, Chalcanora – potomka Teucera, fundatora Salaminy. Według legendy, to w Idalion Adonis – kochanek Afrodyty – został zabity przez jej innego kochanka Aresa, boga wojny.

Królestwo rozkwitało do połowy V wieku p.n.e., kiedy stolica została podbita przez Fenicjan z Kition. Znaleziska zostały odkryte w obu osadach i na cmentarzach w regionie, z najwcześniejszymi śladami ludzkiej bytności w Agridi, datowanymi na VII i V wiek p.n.e.

Na stanowisku znajduje się muzeum i centrum dla zwiedzających, które prezentują odkrycia i są powiązane ze Szlakiem Afrodyty. 


Region: Nikozja
Adres: wioska Dali
Kontakt: tel.: +357 22 444 818
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 08.30–16.00, sobota i niedziela: zamknięte.
Okres działania: cały rok; zamknięte w święta państwowe
Okres działania: cały rok; zamknięte w święta państwowe
Cena biletu: 2,50 Euro, dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób 20% zniżki na bilety wstępu. Ministerstwo Zabytków może wydać specjalny bilet wstępu do wszystkich muzeów i zabytków: bilet jednodniowy – 8,50 Euro, bilet trzydniowy – 17,00 Euro, bilet siedmiodniowy – 25,00 Euro
Dostęp dla osób niepełnosprawnych:  dostępne dla osób poruszających się na wózkach
Strona internetowa:  http://www.mcw.gov.cy/da
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.