fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Miejsca i Zabytki»Klasztorze Agios Neophytos
Klasztorze Agios Neophytos
Klasztorze Agios Neophytos
W położonym około 9 km na północ od Pafos muzeum kościelnym w klasztorze Agios Neophytos zgromadzono wiele cennych relikwii, w tym ważne ikony i inne artefakty religijne.

Sam klasztor został założony przez cypryjskiego pustelnika i pisarza Neofytosa około 1200 roku w miejscu, które wcześniej było ustronnym miejscem u wylotu malowniczej doliny.

Pustelnik wyciosał w górach jaskinię zwaną enkleistra, która jest pokryta jednymi z najwspanialszych przykładów fresków bizantyjskich pochodzących z XII-XV wieku, natomiast w późniejszym kościele znajdują się jedne z najwspanialszych ikon postbizantyjskich z XVI wieku.

Klastorze Agios Neophytos - Audio Guide 

Region: Pafos
Adres:  ok. 9 km na północ od Pafos, w pobliżu wioski Tala
Współrzędne GPS: szer.: 34.846679 dł.: 32,445835
Kontakt:  tel.: +357 26 652 481, fax: +357 26 653 709
Godziny otwarcia: kwiecień-październik, codziennie: 09.00–13.00 i 14.00–18.00; listopad-marzec, codziennie: 09.00–16.00.
Okres działania: cały rok, zamknięte w Boże Narodzenie, Nowy Rok, Zielony Poniedziałek, niedzielę Wielkanocną (prawosławną) oraz 15 sierpnia
Cena biletu: 2,00 Euro. Bilet upoważnia zarówno do wstępu do klasztoru, jak i do enkleistry.
Strona internetowa: http://www.stneophytos.org.cy
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.
 
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.