fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Miejsca i Zabytki»Klasztor Chrysorrogiatissa
Klasztor Chrysorrogiatissa
Klasztor Chrysorrogiatissa
Położony w pięknym otoczeniu przyrody, klasztor Chrysorrogiatissa poświęcony jest Matce Boskiej Złotego Granatu i został założony w 1152 roku przez mnicha Ignatiosa.

Legenda głosi, że mnich ten znalazł cudowną ikonę Matki Boskiej u wybrzeży Pafos. Ikona została wyrzucona do morza w Azji Mniejszej w okresie ikonoklazmu i na falach dotarła do Pafos.

Obecna konstrukcja – jednonawowa cerkiew zbudowana na fundamentach starszej – pochodzi z 1770 roku. Nad trzema wejściami znajdują się piękne freski, a pozłacana i posrebrzana ikona Chrystusa i Matki Boskiej została prawdopodobnie namalowana przez Apostoła Łukasza. W skarbcu ikon i przedmiotów użytkowych w klasztorze znajduje się również kolekcja ważnych ikon, przedmiotów religijnych i innych dzieł sztuki.

Każdego 15 sierpnia w klasztorze obchodzone jest święto Zaśnięcia Matki Boskiej, które jest wielką ceremonią religijną. Stara winnica klasztorna produkuje jedne z najlepszych win na wyspie.


Region: Pafos
Adres: na 37 km północny-wschód od Pafos
Współrzędne GPS: szer.: 34.910043 dł.: 32.618889
Kontakt: tel.: +357 26 722 457
Godziny otwarcia: maj-sierpień: codziennie: 09.30–12.30 i 13.30–18.30, wrzesień-kwiecień: codziennie: 10.00–12.30 i 13.30–16.00. Skarbiec z ikonami i obiektami sakralnymi otwierany tylko na prośbę zwiedzających
Okres działania: cały rok; skarbiec z ikonami i obiektami sakralnymi otwierany na życzenie. Zamknięte w święta państwowe
Cena biletu: wstęp bezpłatny (przyjmowane są donacje)
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.