fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Miejsca i Zabytki»Stanowisko archeologiczne i muzeum Maa-Paleokastro
Stanowisko archeologiczne i muzeum Maa-Paleokastro
Stanowisko archeologiczne i muzeum Maa-Paleokastro
Położona w pobliżu kurortu Coral Bay osada Maa-Paleokastro, jest miejscem, w którym pierwsi starożytni Grecy (mykeńscy) osiedlili się w 1200 roku p.n.e. po wyemigrowaniu na wyspę po upadku królestw mykeńskich w Grecji kontynentalnej. Jest to bardzo ważne miejsce dla Cypru – ponieważ to tutaj rozpoczęła się hellenizacja wyspy –  a dodatkowo oferuje wgląd w historię końcowego etapu późnej epoki brązu na wyspie.

Nazwa miejsca paleokastro (gr. stary zamek) pochodzi od imponujących murów obronnych, które zawsze były odsłonięte. Fortyfikacje osady składają się z dwóch oddzielnych murów w stylu cyklopowym; pierwszy mur chronił osadę od strony lądu, a drugi zapewniał ochronę od strony morza.

Małe muzeum o niezwykłej architekturze jest dziełem włoskiego architekta-konserwatora i profesora Andrea Bruno. Muzeum przedstawia historię kolonizacji Cypru przez Greków mykeńskich.


Region: Pafos
Adres: Coral Bay, 9 km na północny zachód od Pafos
Współrzędne GPS: szer.: 34.85611 dł.: 32.36685
Kontakt: tel.: +357 23 722 584, fax: +357 23 721 284
Godziny otwarcia: od 16 kwietnia do 15 września: poniedziałek-piątek: 09.30–17.00, od 16 września do 15 kwietnia: poniedziałek-piątek: 08.30-16.00, sobota-niedziela: zamknięte
Okres działania: cały rok; zamknięte w święta państwowe
Cena biletu: 2,50 Euro, dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób 20% zniżki na bilety wstępu. Ministerstwo Zabytków może wydać specjalny bilet wstępu do wszystkich muzeów i zabytków: bilet jednodniowy – 8,50 Euro, bilet trzydniowy – 17,00 Euro, bilet siedmiodniowy – 25,00 Euro
Strona internetowa: http://www.mcw.gov.cy/da
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.