fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Miejsca i Zabytki»Kościół Archanioła Michała
Kościół Archanioła Michała
Kościół Archanioła Michała
Znajdujący się w malowniczej miejscowości Pedoulas kościół Archangelos Michael (Archanioła Michała), to niewielki kościół, który został zbudowany i ozdobiony w 1474 roku przez lokalnego malarza o imieniu Minas, który pochodził z okolic Marathasy. Kościół został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Kościół jest w całości ozdobiony na dwóch poziomach w lokalnym stylu post-bizantyjskim, który rozwinął się przed panowaniem weneckim. W górnej partii dekoracji znajdują się sceny z życia Matki Boskiej i Chrystusa, poniżej zaś portrety pojedynczych świętych. Ukrzyżowanie i Wniebowstąpienie są przedstawione na frontonach.

Jest to prosta jednonawowa konstrukcja ze spadzistym dachem. Przedsionek, który rozciąga się po południowej i zachodniej stronie, ze względu na małe rozmiary kościoła służył jako strefa dla kobiet, podczas gdy do głównego kościoła wchodzili tylko mężczyźni. Drewniany ikonostas z tego samego okresu zachował się w nienaruszonym stanie.

Kościół Michała Archanioła w Pedoulas – Przewodnik audio (Audio Guide)


Region: Troodos dystrykt Nikozja
Adres: wioska Pedoulas
Kontakt: tel.: +357 99 112 352
Godziny otwarcia: codziennie: 09.00–18.00.
Okres działania: cały rok; zamknięte w święta państwowe
Cena biletu: wstęp bezpłatny
Dostęp dla osób niepełnosprawnych:  dostępne dla osób poruszających się na wózkach
Strona internetowa:  http://www.mcw.gov.cy/da
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.