fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Miejsca i Zabytki»Kościół Panagia Podithou
Kościół Panagia Podithou
Kościół Panagia Podithou
Położony w miejscowości Galata kościół Panagia Podithou, jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest jednym z czterech malowanych kościołów w tej miejscowości.

Należący niegdyś do klasztoru kościół został zbudowany w 1502 roku dzięki darowiźnie Demetre de Coron i jego żony Heleny. Demetre, kapitan baronii Pentageia, znany jest z tego, że był zamieszany w polityczne zamieszki z 1461 roku. Klasztor funkcjonował do początku XIX wieku, ale podupadł i został ostatecznie opuszczony po 1821 roku, gdy arcybiskup i inni notable zostali straceni w wyniku rewolucji greckiej.

Kościół jest jednonawową strukturą architektoniczną, pokrytą spadzistym dachem z drewna, otoczoną z trzech stron zamkniętym portykiem, a dach osłania zarówno kościół, jak i portyk. Malowidła ścienne zostały wykonane w stylu italo-bizantyjskim, który pojawił się na wyspie pod koniec XV wieku.

Kościół Panagia Podithou (Matki Bożej z Podithou) w Galacie – Przewodnik audio (Audio Guide)


Region: Troodos, dystrykt Nikozja
Adres: wioska Galata
Współrzędne GPS: szer.: 35.003780 dł.: 32.896137
Kontakt: tel.: +357 99 671 776
Godziny otwarcia: zwiedzanie możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu wizyty
Okres działania: cały rok; zamknięte w święta państwowe.
Cena biletu: wstęp bezpłatny.
Dostęp dla osób niepełnosprawnych:  rampa wejściowa, toalety dla osób niepełnosprawnych
Strona internetowa: http://www.mcw.gov.cy/da
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.