fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Miejsca i Zabytki»Klasztoru Kykkos
Klasztoru Kykkos
Klasztoru Kykkos
Klasztoru Kykkos jest integralną częścią klasztoru i mieści bezcenną kolekcję ikon, naczyń konsekrowanych, manuskryptów i cypryjskich antyków.

Sam klasztor jest najbogatszym i najbardziej wystawnym z cypryjskich klasztorów i znajduje się na szczycie góry, na wysokości 1318 m n.p.m., na północny zachód od Troodos.

Klasztor, poświęcony Panagii (Dziewicy Maryi), posiada jedną z trzech ikon przypisywanych Agiosowi Loukasowi (Apostołowi Łukaszowi). Ikona, pokryta złoconym srebrem, znajduje się w kapliczce wykonanej ze skorupy żółwia i masy perłowej, stojącej przed ikonostasem.

Klasztor Kykkos – przewodnik audio (Audio Guide).

Region: tereny Troodos (dystrykt Nikozja)
Adres:  Klasztor Kykkos, dolina Marathasa, 13 km od wioski Pedoulas
Współrzędne GPS: szer.: 34.98334 dł.: 32,741299.
Kontakt:  tel.: +357 22 942 736
Godziny otwarcia: listopad-maj: codziennie: 10.00–16.00, czerwiec-październik: codziennie: 10.00–18.00
Okres działania: cały rok, zamknięte w święta państwowe
Cena biletu: Bezpłatny
Strona internetowa: http://www.kykkos.org.cy
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.