fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Miejsca i Zabytki»Klasztor Trooditissa
Klasztor Trooditissa
Klasztor Trooditissa
Położony na południowych stokach pasma górskiego Troodos, XIII-wieczny klasztor Trooditissa, został zbudowany wśród panujących nad tym malowniczym miejscem rozległych sosen. Obecny kościół został zbudowany w 1731 roku i zawiera bezcenną, pokrytą srebrnymi płatkami ikonę Matki Boskiej przywiezioną z Azji Mniejszej, która, jak się uważa, daje nadzieję bezdzietnym parom, jeśli się do niej modlą.

Dokładna data założenia klasztoru nie jest znana, ale uważa się, że został on założony zaraz po okresie ikonoklazmu przez pustelnika, który przebywał w tym miejscu w latach ikonoklazmu. Cerkiew, jak i zabudowania klasztorne, należą do okresu późniejszego i mogą być datowane na koniec XVIII, XIX lub XX wieku.

Klasztor jest miejscem modlitwy i jako taki jest zamknięty dla zwiedzających, choć cerkiew jest otwarta dla gości.


Region: Troodos, dystrykt Limassol
Adres: pomiędzy wioskami Platres i Prodromos
Współrzędne GPS: szer.: 34.91292 dł.: 32.838212
Kontakt: tel.: +357 23 722 584, fax: +357 23 721 284
Godziny otwarcia: codziennie: 09.00–12.00 i 14.00–16.00 (tylko kościół)
Okres działania: cały rok; zamknięte w święta państwowe
Cena biletu: wstęp bezpłatny
Dostęp dla osób niepełnosprawnych: dostępne dla osób poruszających się na wózkach
Strona internetowa:  http://www.mcw.gov.cy/da.
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.