fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Miejsca i Zabytki»Kościół Agios Sozomenos
Kościół Agios Sozomenos
Kościół Agios Sozomenos
Położony w centrum górskiej wsi Galata, kościół Agios (Saint) Sozomenos, pochodzi z początku XVI wieku i zachowuje pełną serię fresków w stylu post-bizantyjskim. Jest to jeden z czterech malowanych kościołów we wsi.

Zgodnie z napisem nad zachodnim wejściem kościół został zbudowany i ozdobiony w 1513 roku, a 14 mieszkańców wsi ufundowało dekoracje malarskie kościoła. Kościół nie posiada naw i jest pokryty dachem drewnianym wydłużonym by utworzyć portyk w kształcie greckiej litery „pi”.

Wnętrze kościoła pokryte jest freskami na dwóch poziomach, które zachowały się w dobrym stanie. Na górnym poziomie znajdują się sceny z cyklu chrystologicznego, natomiast na dolnym pod malowanymi łukami przedstawione są stojące postacie świętych. W absydzie ukazana jest Matka Boska pomiędzy archaniołami Michałem i Gabrielem. Malowidła ścienne na zewnętrznej stronie ściany północnej zawierają sceny z wyobrażeniami Drugiego Przyjścia,

Drzewa Jessego i ósmego synodu ekumenicznego.


Region: Troodos, dystrykt Nikozja
Adres: wioska Galata
Współrzędne GPS: szer.: 34.996485 dł.: 32.898295
Kontakt: tel.: +357 99 671 776
Godziny otwarcia: zwiedzanie możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu wizyty
Okres działania: cały rok; zamknięte w święta państwowe
Cena biletu: wstęp bezpłatny
Strona internetowa: www.mcw.gov.cy/da
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.