fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Miejsca i Zabytki»Klasztor Panagia tou Sinti (Panagia tou Sinti Monastery)
Klasztor Panagia tou Sinti (Panagia tou Sinti Monastery)
Klasztor Panagia tou Sinti (Panagia tou Sinti Monastery)
Opuszczony klasztor Panagia tou Sinti znajduje się na brzegu rzeki Xeros w Pentalii i jest poświęcony Matce Boskiej (Panagia) z Sinti.

Kościół ma ośmiokątną kopułę z czterema oknami i pochodzi z pierwszej połowy XVI wieku. Jego centralna nawa jest w dobrym stanie. Budowla jest uważana za jeden z najważniejszych budynków okresu weneckiego.

Klasztor funkcjonował do 1927 roku, a następnie został opuszczony. W 1994 roku klasztor Kykkos podjął się konserwacji klasztoru, kończąc ją w 1997 roku, kiedy to otrzymał nagrodę Europa Nostra za zastosowanie dobrych technik renowacji i zachowanie jego oryginalnego charakteru.


Współrzędne GPS: szer.: 34.836407 dł.: 32.639144

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.