fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Miejsca i Zabytki»Teatr w Kurion
Teatr w Kurion
Teatr w Kurion
Kourion był ważnym miastem-królestwem w starożytności i jest jednym z najbardziej imponujących stanowisk archeologicznych na Cyprze. Jego teatr – położony na południowym krańcu urwistego wzgórza, na którym zbudowane jest miasto – ma ogromne znaczenie.

Teatr został zbudowany pod koniec II wieku p.n.e., ale swoje obecne wymiary przyjął w II wieku n.e. Składający się z półokrągłej orkiestry, otoczonej siedzeniami cavea (podziemne cele), został zamknięty od południa przez budynek scaenae frons (fasada), który musiał sięgać wysokości cavea, choć dziś pozostały tylko fundamenty.

Po obu stronach sceny znajdowały się dwa sklepione parodoi (korytarze), z których widzowie wchodzili do teatru. Teatr mógł pomieścić do 3500 widzów.
Na początku III wieku dokonano modyfikacji i teatr przekształcono w arenę, na której odbywały się walki z dzikimi zwierzętami. Pod koniec III wieku widowiska na arenie przestały się odbywać, a teatr powrócił do swojego właściwego przeznaczenia.

Wykopaliska rozpoczęły się w 1933 roku i prowadzone były przez Uniwersytet Pensylwanii, następnie wiele innych uniwersyteckich misji archeologicznych – jak również Cypryjskie Ministerstwo Zabytków – kontynuowało wykopaliska.

Obecnie jest to miejsce wielu działań kulturalnych i przedstawień teatralnych, szczególnie w sezonie letnim.

Stanowisko archeologiczne w Kourion – przewodnik audio (Audio Guide)


Region: Limassol
Adres: Kourion, 19 km na zachód od Limassol przy drodze w kierunku Pafos
Kontakt: tel.: +357 25 934 250
Godziny otwarcia: od 16 września do 15 kwietnia: codziennie: 08.30–17.00, od 15 kwietnia do 15 września: codziennie: 08.30–19.30
Okres działania: cały rok; zamknięte w Boże Narodzenie, Nowy Rok oraz Niedzielę Wielkanocną (prawosławną)
Cena biletu: 4,50 Euro, dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób 20% zniżki na bilety wstępu. Ministerstwo Zabytków może wydać specjalny bilet wstępu do wszystkich muzeów i zabytków: bilet jednodniowy – 8,50 Euro, bilet trzydniowy – 17,00 Euro, bilet siedmiodniowy – 25,00 Euro
Dostęp dla osób niepełnosprawnych:  częściowo dostępne
Strona internetowa:  http://www.mcw.gov.cy/da
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji. Sugeruje się sprawdzenie podstawowych informacji przed wizytą.

 

VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.