fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Miejsca i Zabytki»Makronissos Tombs
Makronissos Tombs
Makronissos Tombs
Grobowce Makronissos znajdują się na zachód od Agia Napa i składają się z 19 grobowców wykutych w skale, małego sanktuarium i starożytnego kamieniołomu.
Sanktuarium to prosta prostokątna zagroda, zbudowana z dużych, nieregularnych bloków. Grobowce były użytkowane w okresie hellenistycznym i rzymskim i choć przez lata (od 1872 r.) podlegały poważnym grabieżom, archeolodzy uważają, że zmarłych umieszczano w glinianych sarkofagach, które pierwotnie pokryte były trzema płaskimi płytkami.

Prostokątne wejście do grobowca pierwotnie zamykane było jedną lub dwiema płytami, a na powierzchni znaleziono stosy, charakterystyczne dla greckich zwyczajów pogrzebowych. Większość komór jest niemal identyczna z prostokątnym wykopem pośrodku i trzema ławami z boku.

Region: Ammochostos (Famagusta)
Adres: Makronissos, na zachód od Agia Napa
Nr kontaktowy: Tel.: +357 23 816 300, Fax: +357 23 722 607
Godziny pracy: Codziennie: 09:00 - 17:00
Czynne w okresie: Przez cały rok.
Zamknięte w święta państwowe.
Wstęp: Wolny
  Godziny otwarcia i zamknięcia, a także opłaty za wstęp mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Odwiedzającym zaleca się weryfikację przed wizytą.
 
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.