fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Tries Elies
Wioska Tries Elies
Wioska Tries Elies
Wioska Tries Elies, położona w paśmie górskim Troodos, w dolinie Maratasa w dystrykcie Limassol, znajduje się na wysokości 800 m n.p.m. Z Limassol można do niej dojechać drogą B8, następnie F802, potem F804, a na końcu F811.

Maleńka wioska istnieje od czasów średniowiecznych i była częścią posiadłości królewskich w okresie frankijskim. Było to także miejsce urodzenia Chrysanthosa (1767-1810), arcybiskupa Cypru pod panowaniem tureckim.

Do zabytków należą interesujące kościoły, takie jak niewielki XVII lub XVIII-wieczny drewniany kościół Archanioła Michała i niewielki XVII-wieczny drewniany kościół Agia Paraskevi.

Inne miejsca warte odwiedzenia w okolicy to weneckie mosty Mylos i Agios Andronikos. Zakwaterowanie można znaleźć w pięknych, tradycyjnych domach.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.