fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Platres
Wioska Platres
Wioska Platres

Wioska Platres, położona w paśmie górskim Troodos, w dystrykcie Limassol, znajduje się na wysokości 1100 m n.p.m.

Ta malownicza miejscowość, przypominająca kształtem teatr, jest bardzo popularnym miejscem wypoczynku i oferuje zakwaterowanie w przytulnych hotelach.

Oprócz wspaniałych ścieżek przyrodniczych, w Platres znajduje się jeden z najwyższych wodospadów na Cyprze – Kaledonia – nazwany tak przez Anglików i Szkotów odwiedzających te tereny w 1878 roku. W miejscowości znajdują się również urocze stare budynki i winiarnia w Kato Platres.

Odwiedzający mogą również skorzystać z wyjątkowych atrakcji, takich jak warsztaty czekolady, park linowy z przygodami oraz wystawa w Centrum Kultury, obejmująca stare zdjęcia wioski oraz greckiego poety Giorgosa Seferisa, który wspomina o Platres w jednym ze swoich najbardziej znanych wierszy.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.