fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Polystypos
Wioska Polystypos
Wioska Polystypos

Położona w paśmie górskim Troodos, w regionie Pitsilia w dystrykcie Nikozja, wioska Polystypos leży na wysokości 1150 m n.p.m. Z Nikozji można do niej dojechać drogą E901, następnie B9, potem E906, następnie E907, a na końcu F915. 

Polystypos jest jedną z najwyżej położonych wiosek na wyspie, usianą źródłami i strumieniami, winnicami, dziką roślinnością i kolorowymi kwiatami. Jest to idealne miejsce na spokojny pobyt w jednym z pięknych, tradycyjnych domów.

Zachowano tradycyjny charakter wioski, która jest jedną z najbardziej malowniczych na wyspie, z wieloma wyjątkowymi drzewami rosnącymi w okolicy, w tym dzikim, wiecznie zielonym krzewem dębowym i „niewidzialnym” drzewem o miękkim drewnie i silnym zapachu, które rośnie bardzo powoli. W sezonie zimowym w wiosce występują obfite opady śniegu, co dodaje jej malowniczego uroku.

Zwiedzający mogą wybrać się na spacer po wyznaczonej ścieżce dydaktycznej, która prowadzi dawnym szlakiem pieszym, przecinającym las leszczynowy. Trasa liczy 1300 m i ma trzy różne punkty wyjścia.

Do ciekawych zabytków należy kościół Agios Nikolaos, zbudowany w latach 1908-1912 w stylu bizantyjskim.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.