fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Palaichori
Wioska Palaichori
Wioska Palaichori

Wioska Palaichori, położona w paśmie górskim Troodos w regionie Pitsilia w dystrykcie Nikozja, znajduje się zaledwie 40 km od Nikozji i można do niej dojechać trasą E903, a następnie F915.

Ta spokojna wioska, rozdzielona na dwie części rzeką Serrache, która wypływa z góry Papoutsa, oferuje zakwaterowanie w pięknych, tradycyjnych domach.

W wiosce znajdują się winnice, drzewa orzechowe i owocowe, a w tradycyjny sposób produkuje się tu spirytus Zivania. Spirytus ten odgrywa również rolę w ważnych tradycjach wioski, takich jak dzielenie się nim z przyjaciółmi na dziedzińcu kościoła w dniu imienin.

Warto odwiedzić kilka starych i interesujących kościołów, w tym ważne kościoły bizantyjskie, a wśród innych zabytków można wymienić plac wiejski, muzeum prezentujące dziedzictwo bizantyjskie, odrestaurowaną kryjówkę Gregorisa Afxentiou oraz posąg Matki Cypryjskiej.

Miłośnicy wędkarstwa chętnie oddadzą się rekreacyjnemu hobby przy zaporze Palaichori, zbudowanej na rzece Kampiu.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.