fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Lemythou
Wioska Lemythou
Wioska Lemythou
Wioska Lemythou, położona w paśmie górskim Troodos, w dolinie Maratasa w okręgu Limassol, znajduje się na wysokości 1100 m n.p.m, 65 km od Limassol i można do niej dojechać trasą B8, następnie E802, a na końcu F804.

Lemythou to jedna z najwyżej położonych wiosek na wyspie, zbudowana w kształcie amfiteatru, w otoczeniu zieleni i przyrody. Dzięki temu doskonale nadaje się do prowadzenia agroturystyki w spokojnej okolicy.

Wieś istnieje co najmniej od czasów frankijskich i była częścią posiadłości królewskich. Jej nazwa pochodzi od rosnącej tu trawy krzewiastej lemithi lub od pierwszego osadnika, zwanego Lemithes, którego długa, cienka broda przypominała tę roślinę.

Piękna okolica jest idealna do spacerów i jazdy na rowerze, a na śnieżne zimy zaledwie 8 km od wioski znajduje się ośrodek narciarski.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.