fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Kalopanagiotis
Wioska Kalopanagiotis
Wioska Kalopanagiotis
Kalopanagiotis leży w paśmie górskim Troodos, w dolinie Marathasa, w dystrykcie Nikozji.

Kalopanagiotis to jeden z najpiękniejszych kurortów na wyspie ze swoimi źródłami siarkowymi, tradycyjną architekturą i panoramicznymi widokami na dolinę, idealny dla agroturystyki ze względu na spokojną okolicę.

Klasztor Agios Ioannis Lampadistis w Kalopanajotis, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, mieści trzy bizantyjskie kościoły z dobrze zachowanymi freskami z IX i XV wieku.

Inne ciekawe zabytki to most wenecki i młyn wodny w Kykko. XVI-wieczny most został zbudowany z miejscowego kamienia i do niedawna stanowił jedyne połączenie między wsią a klasztorem. Młyn wodny został uznany przez Ministerstwo Zabytków za zabytek dziedzictwa kulturowego jako imponujący obiekt, charakterystyczny dla okresu przedindustrialnego.

Nie można przegapić uroku Kalopanagiotis, w którym znajdują się stare kaplice i kościoły, osobliwe, brukowane uliczki i ścieżki prowadzące do pięknych szlaków przyrodniczych.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.