fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Polis Chrysochous
Wioska Polis Chrysochous
Wioska Polis Chrysochous
Położona w regionie Pafos Polis Chrysochous – znana po prostu jako Polis – to prężnie rozwijająca się pod-dystrykt, który stał się popularnym ośrodkiem turystycznym i należy do najpiękniejszych pod względem przyrodniczym obszarów na wyspie. Leży zaledwie 35 km na północny zachód od miasta Pafos, można do niej dojechać trasą B07 lub drogą przybrzeżną E701, a następnie E709.

Bogata historia tego obszaru sięga czasów, gdy tworzyły go starożytne królestwa Marion i Arsinoe. Marion rozkwitało w czasach klasycznych, a Arsinoe w czasach rzymskich. Długotrwałe i skrupulatne wykopaliska archeologiczne trwające ponad 20 lat pozwoliły na odkrycie wielu archeologicznych skarbów, które są obecnie eksponowane w miejscowym Muzeum Archeologicznym.

Do ciekawych zabytków w okolicy należą Łaźnie Afrodyty – grota ze słodką wodą, ocieniona dzikim drzewem figowym, w której według legendy miała się kąpać starożytna grecka bogini miłości i piękna. Znajduje się tu również wiele ścieżek przyrodniczych, na których można podziwiać rzadkie, endemiczne rośliny, a miłośnicy przyrody mogą obserwować miejscową faunę i migrujące ptaki.

Na uwagę zasługuje również kościół Agios Andronikos z XVI-wiecznymi freskami. Kościół został przekształcony w meczet w 1571 roku przez Turków osmańskich, którzy również zakryli freski dodatkami z gipsu. Po 1974 roku Wydział Ochrony Zabytków w delikatnym i czasochłonnym procesie starannie odsłonił malowidła ścienne i przywrócił im dawną świetność, aby zwiedzający mogli je ponownie podziwiać.

Dzięki niezrównanemu pięknu przyrody, Polis Chrysochous jest również ulubionym miejscem na kemping, a jego pole namiotowe znajduje się w pachnącym lesie eukaliptusowym, który graniczy ze żwirową plażą oznaczoną Błękitną Flagą. Kemping i plaża stanowią również początek malowniczej nadmorskiej ścieżki spacerowej, która prowadzi do portu Latchi, znanego z doskonałych świeżych ryb, serwowanych w okolicznych restauracjach.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.