fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Panagia
Wioska Panagia
Wioska Panagia

Piękna wioska Panagia, położona w regionie Pafos, około 33 km na północny wschód od miasta Pafos, oferuje agroturystykę w naturalnym otoczeniu. Jej największa część znajduje się w Lesie Pafos, na wysokości 850 m n.p.m. Można do niej dotrzeć, jadąc drogą A6 z miasta Pafos, a następnie drogą E606.

Nazwa wioski pochodzi od Panagia (Dziewica Maryja), której poświęcony jest także sąsiedni klasztor Panagia Chrysorrogiatissa. Jedna z teorii głosi, że pod panowaniem Franków wieś Panagia była lennem zwanym Casal Nostra Donna (Matki Boskiej). W klasztorze znajduje się ciekawy skarbiec ikon i utensyliów, a 14 sierpnia odbywa się tu corocznie wielki festiwal religijny ku czci Matki Boskiej.

Wioska słynie również z tego, że jest miejscem narodzin pierwszego prezydenta Republiki – arcybiskupa Makariosa III. W miejscowości znajdują się dwa muzea poświęcone zmarłemu arcybiskupowi: dom rodzinny arcybiskupa oraz Muzeum Fundacji Kulturalnej Arcybiskupa Makariosa III.

Inne ciekawe miejsca to różne lokalne winiarnie, klasztor Agia Moni oraz ścieżka przyrodnicza Vouni Panagias, która zaczyna się na rynku i której przejście zajmuje trzy godziny. Turyści mogą również wziąć udział w festiwalu Ta Rogiatika, który odbywa się co roku 15 sierpnia i obejmuje program muzyczny i taneczny.

Główne uprawy w wiosce to między innymi winorośl, różne drzewa owocowe, rośliny strączkowe, migdałowce i drzewa oliwne.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.