fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Kathikas
Wioska Kathikas
Wioska Kathikas
Mała, tradycyjna wioska Kathikas, położona w regionie Pafos, na wysokości prawie 700 m n.p.m., jest zamieszkana od czasów starożytnych i oferuje agroturystykę w spokojnej okolicy. Do wioski, położonej zaledwie 23 km na północ od Pafos, można dojechać drogą B7, a następnie E711 lub drogą nadmorską E701, która skręca w drogę E727, a następnie E709.

W wiosce, która zachowała swój tradycyjny urok, znajdują się ponad stuletnie rezydencje, stanowiące przykłady architektury ludowej, a także wiele starych i interesujących kościołów. Małe Ośle Sanktuarium w wiosce dodatkowo podkreśla jej autentyczny charakter.

Kathikas to jedna z wiosek winiarskich w regionie Pafos. Mówi się, że jej nazwa pochodzi od pierwotnego właściciela lub od czasownika „siedzieć” (z gr. kathizo), ze względu na wrażenie, że gdy patrzy się na nią z daleka, wioska jest położona na równym terenie.

Wioska jest znana w okolicy ze swoich wspaniałych tradycji wielkanocnych, które odwiedzający mogą obserwować w okresie greckiej Wielkanocy prawosławnej. W Wielki Piątek zwyczajowo odgrywana jest Męka Pańska, podczas której przewodniczący Rady Gminy wciela się w rolę Jezusa i niesie krzyż od kaplicy Agios Onouphrios aż do kościoła Panagia Evangelistria, a za nim w procesji podążają pozostali mieszkańcy wioski.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.