fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Ineia
Wioska Ineia
Wioska Ineia
Malownicza wioska Ineia, położona w regionie Pafos, znajduje się w górzystym terenie Laona i oferuje wspaniałe widoki na półwysep Akamas. Do Inei, położonej zaledwie 30 km na północ od Pafos, można dojechać drogą B7, a następnie E711 lub drogą E709 i dalej F708.

Nazwa miejscowości pochodzi od słowa „inos” – używanego przez starożytnych Greków na określenie wina – a staroświeckie tablice informują o niej jako o „Oinia”, przy czym z czasem pisownia nazwy miejscowości stopniowo zmieniła się na obecną.

Położona wśród winnic Ineia jest jednym z największych producentów winogron na tym obszarze i znajduje się na szlaku winiarskim Laona – Akamas.

Wioska słynie również z tradycyjnego rzemiosła, jakim jest wyplatanie koszy, które nadal jest praktykowane w oryginalny sposób. Kosze i inne wyplatane przedmioty są eksponowane w muzeum, a zapierające dech w piersiach piękno okolicy sprawia, że jest ona popularnym miejscem spacerów i fotografowania, a także inspiracją dla wielu artystów.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.