fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Kritou Terra
Wioska Kritou Terra
Wioska Kritou Terra

Położona w regionie Pafos, na wysokości 470 m n.p.m., malownicza wioska Kritou Terra jest jedną z tutejszych wiosek winiarskich, a w jej malowniczej okolicy uprawia się także różne inne owoce i rośliny. Do Kritou Terra, oddalonego o zaledwie 45 km od lotniska w Pafos, można dojechać drogą B7 z miasta Pafos, a następnie drogą E711.

Za czasów panowania Franków miejscowość nosiła nazwę Kritou. Na starych mapach jest ona oznaczona jako Critu i Terra, co potwierdza tezę, że pierwotnie były to dwie różne wioski, które ostatecznie połączyły się w jedną.

Główny kościół w wiosce to Panagia Chryseleousa, podczas gdy ważny kościół Agia Aikaterini znajduje się około 3 km od wioski. Został on pięknie odrestaurowany i działa raz w roku w dniu święta Ajia Aikaterini.

Mieszkańcy Kritou Terra są również dumni z historii wioski jako miejsca narodzin Hadjigeorgakisa Kornesiosa – najwybitniejszego cypryjskiego dragomana – oraz z faktu, że w XIX wieku, w czasach panowania osmańskiego, powstało tu pierwsze na wyspie kasyno. Wewnątrz struktury kasyna znajdują się rzadkie malowidła ścienne o tematyce folklorystycznej, przedstawiające motywy inspirowane popularnymi legendami.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.