fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Pano Arodes
Wioska Pano Arodes
Wioska Pano Arodes

Wioska Pano Arodes położona jest w regionie Pafos, około 23 km na północny wschód od miasta Pafos, na płaskowyżu Laona, 590 m n.p.m., na skraju rezerwatu przyrody Akamas, prowadzącego do zapierającego dech w piersiach wąwozu Avakas i wybrzeża. Do miejscowości można dojechać trasą B07, która skręca w drogę E711, a następnie E715 i E09 lub trasą E701, a następnie E709.

Wioska, zanurzona w krajobrazie winnic i sadów, jest spokojna i zielona, popularna wśród spacerowiczów, którzy mogą odkrywać różnorodną florę i faunę tego obszaru, a także małe uliczki z tradycyjnymi kamiennymi domami.

Wioska ma również znaczenie religijne, a to za sprawą głównego kościoła Pano Arodes, który według niektórych jest jedynym na świecie kościołem poświęconym Agios Kalandionas, patronowi wioski.

Sąsiednia siostrzana wioska Kato Arodes była zamieszkiwana głównie przez Turków cypryjskich, aż do inwazji tureckiej w 1974 roku, kiedy to została w dużej mierze opuszczona.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.