fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Fyti
Wioska Fyti
Wioska Fyti

Wioska Fyti, położona w regionie Pafos na wysokości 680 m n.p.m., istnieje od czasów średniowiecza i zachowała tradycyjną architekturę ludową oraz lokalne rzemiosło, w tym tkactwo. Do Fyti, położonego zaledwie 25 km na północny wschód od Pafos i 20 km na południowy wschód od Polis tis Chrisochus, można dojechać drogą B07, a następnie E712.

Wioska jest głównym ośrodkiem tkactwa w regionie Pafos, ręcznie tkane wyroby znane są pod lokalną nazwą „fythkiotika” i wyróżniają się zarówno różnorodnością wzorów, jak i bogatą, żywą kolorystyką. Muzeum Tradycyjnego Tkactwa w wiosce prezentuje ten zwyczaj i jest jednym z głównych miejsc wartych odwiedzenia.

Do innych ciekawych zabytków należy szereg tradycyjnych fontann oraz kościół Agios Demetrios, który znajduje się na placu wiejskim i w którym można podziwiać piękny, dobrze zachowany XIX-wieczny ekran ołtarzowy.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.