fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Pissouri
Wioska Pissouri
Wioska Pissouri

Piękna wioska Pissouri, położona w dystrykcie Limassol, jest zbudowana na zielonym wzgórzu, zaledwie 3 km od przylądka Aspro, i oferuje wspaniałe widoki na góry i morze. Pisuri znajduje się 30 km od miasta Limassol i można do niej dojechać trasą A6 lub B6.

Istnieją różne teorie na temat pochodzenia nazwy miejscowości, w tym przekonanie, że pochodzi ona od żywicy (z gr. pissa), która jest otrzymywana z sosny pakowej i była produkowana na tym obszarze w okresie bizantyjskim i frankijskim. Pierwotnie miejscowość nosiła nazwę Piseeri, a na starych mapach jest również określana jako Pissouri.

Wioska była kiedyś małym portem, z którego w średniowieczu eksportowano karob, a zbudowane z kamienia magazyny szarańczynu zachowały się i zostały przekształcone w restauracje i rezydencje. Obecnie miejscowość jest znana z sera halloumi, a także z małych, słodkich i bezpestkowych zielonych winogron – sułtanek.

Co roku we wrześniu odbywa się uroczystość na cześć świętego Andreasa (Agios Andreas), a inne doroczne imprezy letnie i wielkanocne odbywają się zarówno na placu wiejskim, jak i w amfiteatrze na świeżym powietrzu.

Plaża w zatoce Pissouri stała się popularnym ośrodkiem turystycznym, oferującym możliwość uprawiania sportów wodnych i pieszych wycieczek po malowniczym wybrzeżu z drobnymi złotymi piaskami, wielobarwnymi małymi kamyczkami i krystalicznie czystą wodą morską. W jego naturalnie pięknym otoczeniu znajdują się spektakularne białe klify przylądka Aspro (gr. „przylądek biały”), a pięć publicznych szlaków pieszych umożliwia łatwy dostęp i zwiedzanie okolicy.

W kurorcie znajduje się wiele różnych miejsc noclegowych, w tym luksusowe hotele wysokiej klasy, wiele restauracji serwujących dania różnych kuchni, a także wiele sklepów.

Zatoka Pissouri jest szczególnie lubiana przez mieszkańców, którzy odwiedzają kurort w sezonie letnim, podczas gdy miejscowość jest popularna przez cały rok.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.