fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Koilani
Wioska Koilani
Wioska Koilani

Urocza wioska Koilani, położona w okręgu Limassol, znajduje się na wysokości 820 m n.p.m. w paśmie górskim Troodos, w obszarze Krassochoria, zaledwie 35 km od miasta Limassol. Do wioski można dojechać trasą B8, a następnie trasą F606 lub trasą E601 i dalej trasą F606.

Istnieją różne wersje tego, skąd wzięła się nazwa wioski. Jedna z nich głosi, że miejscowość była kiedyś znana jako Kourion od imienia syna mitycznego króla Cypru Kinyrasa – nazwę tę zachowała aż do czasów bizantyjskich. Pod panowaniem Franków zmieniono jej nazwę na Koilani. Druga teoria głosi, że pochodzi ona od starożytnego miasta Kyllene z Pelloponesos (Grecja), skąd przybyli pierwsi mieszkańcy wioski. Trzecia wersja uważa, że nazwa może wywodzić się od położenia w dolinie.
Koilani jest jednym z głównych producentów winogron na wyspie i słynie z win i produktów winiarskich, a także z aromatycznych arkaten (chrupiących sucharów z drożdżami) i słodkich ciastek glitzista.

Wieś zachowała tradycyjny charakter architektury ludowej z domami o dachach płaskich lub krytych dachówką, malowniczych poddaszach, łukach i zdobionych framugach, zbudowanymi z regionalnych, rzeźbionych ścian z kamienia wapiennego. Na podwórkach można zobaczyć stare, tradycyjne gliniane dzbany, a w niektórych z nich zachowały się stare urządzenia do produkcji wina lub destylacji mocnego spirytusu Zivania.

Do ciekawych zabytków należą różne kościoły, takie jak kościół Monogenisa i kaplica Agia Mavri, która znajduje się pod jednym z największych platanów na wyspie, ma ciekawą i niezwykłą architekturę oraz ważne malowidła ścienne. Dużą atrakcją są także muzea winiarskie i kościelne, młyn oliwny i winiarnie, a miejscowość jest idealnym, idyllicznym miejscem do uprawiania agroturystyki.

W pierwszą niedzielę października, a także w połowie listopada, w wiosce odbywa się doroczne Święto Winogron, podczas którego zwiedzający mogą obserwować, jak miejscowi przygotowują tradycyjne przysmaki z soku winogronowego, a następnie spróbować ich. Organizowane są również imprezy folklorystyczne oraz degustacje wina.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.